úterý 2. srpna 2016

RECENZE: Fotokniha od Saal Digital CZ


Už delší dobu jsem se chystala nějakým způsobem zvěčnit některé z mých fotek a tak když jsem zahlídla možnost získat fotoknihu za pouhé napsání recenze, neváhala jsem ani chvilku. Třeba i vy hledáte inspiraci nebo váháte, kterého výrobce zvolit...Nedávno jsem na facebooku narazila na stránce jedné fotografky, kterou sleduji, na akci firmy Saal Digital CZ, při které fotografům poskytnou kupón na fotoknihu v hodnotě 1200 Kč za recenzi zveřejněnou na některé ze sociálních sítí. Pár těchto recenzí jsem si přečetla a byla jsem naprosto nadšená kvalitou provedení daných knih a tak jsem neváhala a přihlásila se také. Z počátku jsem byla nervózní, jelikož jsem nevěděla, kdy dostanu odpověď a jestli vůbec mi bude tento kupón také poskytnut, ale hned druhý den, když jsem dorazila z práce, na mě v mailu čekala odpověď. A tak jsem ihned zasedla k počítači, začala vybírat fotky, stahovat originální software a v hlavě si utvářet představu, jak bude má kniha vypadat.

Jedna z mých opravdu oblíbených fotek

Jako první si v programu zvolíte formát knihy a celkovou specifikaci, já si vybrala formát a4 na výšku (už jen když jsem si některé své srdcové fotky představila přes obě strany, tak mi srdce poskočilo radostí), obálku lesklou a vnitřní strany matné. Program na vytváření knihy je jednoduchý a celkem intuitivní (zvláště pro člověka, co už někdy dělal v nějakém programu na úpravu fotek a podobně). Fotografie vám skvěle přizpůsobuje tvaru, který zrovna potřebujete, aniž by jakkoli fotku deformoval. Navíc zde máte k formátu každé knihy hned několik přednastavených schémat rozložení fotek po celém formátu, což dle mého ocení každý, kdo si chce nechat vyrobit vzpomínkovou knihu např. s fotkami z dovolené.


Asi nejvíce jsem se zasekla u titulní strany, jelikož jsem nechtěla jen fotku s logem. Nakonec jsem se rozhodla pro rozmístění 9ti fotek, tvořících čtverec, z nichž jedna jediná fotka je barevná, a ne náhodou je barevná zrovna fotka s Mojem - jelikož u pana Moja to vše začalo. Na poslední dvojstranu jsem se rozhodla dát seznam všech (nebo spíše většiny) psů, kteří se v mé knize objevili. Zjistit jména některých z nich byl docela nadlidský výkon, vzhledem k tomu, že jsem neznala ani jména majitelů - což byl především případ fotek psů ze závodů frisbee.

"Síň slávy" čtyřnohých modelů

A teď k samotné knize. Celkové zpracování a tisk je opravdu bez chybičky. Už jsem v ruce pár fotoknih měla a kvalita byla taková, že bych za výrobu dala tak možná 100 korun, víc ne. Co se mi u fotoknih od Saal Digital líbí asi nejvíce, je provedení vazby, kdy u dvoustran není vidět přechod, jde tedy o celkem plynulý přechod mezi stranami a tak když se rozhodnete zvolit fotku přes celý formát, není fotka hyzděna švem. Barvy a tisk jsou na jedničku, papír je velmi kvalitní a pevný. A dodací lhůta? Objednávku jsem odeslala ve středu ve tři hodiny odpoledne a ve čtvrtek v 10 hodin jsem byla informována o dokončení výroby a následném předání mé objednávky přepravní společnosti. O veškerých podrobnostech ohledně stavu objednávky jste navíc informováni, což je skvělý bonus, pokud se na svou knihu těšíte tak, jako já.

Za sebe fotoknihu od Saal Digital CZ vřele doporučuji a přiznám se, že 100% nezůstane jen u ní :)Na závěr moc děkuji Saal Digital za výrobu mé první fotoknihy (kterou si ještě nějakou dobu budu pravidelně prohlížet :D )


2 komentáře:

O mně

Jmenuji se Jaina, je mi 29 let, jsem grafička, amatérská fotografka, milovnice psů a především majitelka borderáka jménem Mojo. Mezi mé největší zájmy patří kynologie, etologie psů a chovatelské potřeby a o tom všem také jsou mé články.

Máte-li nějaký dotaz, nápad na článek, či recenzi, nebo nějaké připomínky, napište mi do komentářů, na mail nebo třeba na facebooku.

@pawsitive notes 2015-2019

Osvětové články
Doporučuji